SOI Informácie pre verejnosťUpozornenie pre spotrebiteľov - internetový obchod mobiluj.sk

Upozornenie pre spotrebiteľov - internetový obchod mobiluj.sk

Kategória: Informácie pre verejnosť
Dátum: 20. 5. 2019

Upozornenie pre spotrebiteľov - internetový obchod mobiluj.sk

Slovenská obchodná inšpekcia zaznamenala v poslednom období zvýšený počet spotrebiteľských podnetov, smerujúcich proti spoločnosti Business Company srl, Viadel Chiasso 68, 55100 Lucca, Taliansko, ktorá je prevádzkovateľom e-shopu www.mobiluj.sk.

Spotrebitelia vo svojich podaniach zhodne poukazujú na nedodanie objednaného a uhradeného tovaru (prevažne mobilné telefóny) v dodacej lehote uvádzanej prevádzkovateľom na stránke internetového obchodu www.mobiluj.sk.

Ďalej, v súlade s platobnými podmienkami uvedeného internetového obchodu, spotrebitelia musia vykonať úhradu objednaného tovaru vopred bankovým prevodom.

Logistiku pre uvedenú spoločnosť zabezpečuje podnikateľský subjekt Mirko Romanini - Ital. Sk. Consulting, 91321 Trenčianska Turná, Trenčianska Turná 867.

Podľa dostupných informácií, vyššie uvádzaná talianska spoločnosť je v súčasnosti v konkurze. Napriek tomu logistické centrum prijímalo objednávky, ktoré nie sú vybavené.

V nadväznosti na vyššie uvedené a vzhľadom na intenzitu podnetov spotrebiteľov s poukazom na to, že Slovenská obchodná inšpekcia nemá v kompetencii vymáhať v prospech spotrebiteľa náhradu škody ani iných nárokov, odporúčame spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky spotrebiteľské rozhodnutia, týkajúce sa zakúpenia produktov prostredníctvom vyššie uvedenej webovej stránky.