SOI Novinky SOIInformácie pre verejnosťOznámenie - spoločnosť Dexcar Autovermietung UG so sídlom v Essene, SRN

Oznámenie - spoločnosť Dexcar Autovermietung UG so sídlom v Essene, SRN

Kategória: Informácie pre verejnosť
Dátum: 20. 3. 2017
Oznámenie

Na základe spotrebiteľského podania a informácií, ktoré má Slovenská obchodná inšpekcia k dispozícii od dozorného orgánu v Taliansku:

http://www.agcm.it/en/newsroom/press-releases/2348-ps10049-pyramid-selling-the-ica-suspends-dexcar’s-motor-vehicle-rental-system-as-precautionary-measure.html 

http://www.agcm.it/component/joomdoc/allegati-news/PS10049_sosp.pdf/download.html 

sa Slovenská obchodná inšpekcia obrátila na nemecký dozorný orgán so žiadosťou o zaslanie informácií o činnosti spoločnosti Dexcar Autovermietung UG so sídlom v Essene, Spolková republika Nemecko.

Dôvodom žiadosti je preverenie podozrenia na vytvorenie, prevádzkovanie alebo podporovanie pyramídovej schémy, v ktorej spotrebiteľ poskytne plnenie za možnosť získať kompenzáciu, ktorá vyplýva hlavne zo zapojenia ďalších spotrebiteľov do tejto schémy, a nie z predaja alebo spotreby produktov. Uvedenej činnosti sa má spoločnosť Dexcar Autovermietung UG dopúšťať ponukou prenájmu áut za 0 eur mesačne pre všetkých členov komunity Dexcar. Tento prenájom však má byť podmienený uhradením vstupného poplatku a zapojením ďalších osôb do systému.

O zistených skutočnostiach bude Slovenská obchodná inšpekcia spotrebiteľov informovať.