SK Oficiálna stránka
Textová verzia

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Nemeckom, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok:

Detské pletené papučky v tvare včielky „okay baby“ „KIK“

Saison 111, Product group: 833, Order No: 5413400; kik 54134000833100000399

Krajina pôvodu: Čína

Popis výrobku:

Detské pletené prúžkované čierno-žlté papučky v tvare včielky s bielymi krídelkami, očkami a ústami. Vypchávka je mäkká – penová, podrážka je z bielej textílie s malými plastovými bodkami. Papučky sa predávajú bez obalu, sú pripevnené ku kartónovej etikete šedej farby s vyobrazením malého dieťaťa a údajmi: cena, veľkosť a nápis okay baby. Na zadnej strane etikety je uvedené: Saison, Product group, Order No., EAN kód a značka KIK.

Druh nebezpečnosti: chemické riziko

Príčiny nebezpečnosti:

Skúšaním bolo zistené, že výrobok obsahuje nadlimitné množstvo azofarbív, ktoré sa nesmú používať v textilných a usňových výrobkoch, ktoré môžu prichádzať do priameho a dlhodobého styku s ľudskou pokožkou.

Opatrenia na ochranu trhu:

Predmetný nebezpečný výrobok bol distribuovaný len v rámci kontrolovanej obchodnej siete. Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých bol nebezpečný výrobok stiahnutý od spotrebiteľov.

Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

papucky

papucky

Opravte chyby a skúste odoslať znova.

Boli tieto informácie pre vás užitočné?