SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaOznámenie Spoločnosti Lidl SR, v.o.s. - drevená hračka zn. "Playtive junior"

Oznámenie Spoločnosti Lidl SR, v.o.s. - drevená hračka zn. "Playtive junior"

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 6. 6. 2019
Slovenská obchodná inšpekcia na základe informácie, ktorú dostala od spoločnosti Lidl Slovenská republika, v.o.s., Ružinovská 1/E, 821 02 Bratislava, v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa uverejňuje nasledovný oznam:

Spoločnosť Lidl Slovenská republika, v.o.s. dobrovoľne sťahuje z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa z predaja nasledujúci produkt:

drevena_hracka_playtive1   drevena_hracka_playtive2

Spoločnosť Lidl s ohľadom na ochranu spotrebiteľov vyzýva zákazníkov, ktorí si zakúpili výrobok „Drevená hračka“ značky „Playtive junior“, IAN 304083, číslo modelu HG04414 (Verzia 11/2018, viď spodná strana balenia a produktu), aby výrobok ďalej nepoužívali a priniesli ho späť do ktorejkoľvek predajne Lidl.

Za nepriaznivých okolností môže prísť k uvoľneniu nitov na kolesách tohto výrobku, pričom pri prehltnutí týchto častí malými deťmi nie je možné vylúčiť nebezpečenstvo poranenia. Spoločnosť Lidl Slovenská republika preto žiada všetkých zákazníkov, aby rešpektovali stiahnutie uvedeného produktu z trhu a prestali ho používať.

Dotknutý výrobok bol v ponuke od 25. 03. 2019. V prípade, že ste si spomenutý výrobok zakúpili, môžete ho priniesť späť do ktorejkoľvek predajne, pričom Vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku.

Výzva na vrátenie tovaru sa týka výlučne výrobku „Drevená hračka“ značky „Playtive junior“, IAN 304083, číslo modelu HG04414 (Verzia 11/2018, viď spodná strana balenia a produktu). Ostatných produktov značky „Playtive junior“, ani žiadnych iných výrobkov, sa táto výzva netýka.

Lidl Slovenská republika sa ospravedlňuje za všetky prípadné nepríjemnosti.    

Zákazníci sa môžu s prípadnými otázkami obrátiť na zákaznícku linku 0800 - 00 50 95.