SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaOznámenie spoločnosti Lenovo (Slovakia) s. r. o.

Oznámenie spoločnosti Lenovo (Slovakia) s. r. o.

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 20. 2. 2018

Slovenská obchodná inšpekcia v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa uverejňuje nasledovný oznam od spoločnosti Lenovo (Slovakia) s. r. o., Einsteinova 21, 851 01 Bratislava.

DÔLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE

Vyšetrovaním a analýzou spoločnosť Lenovo zistila, že obmedzený počet prenosných počítačov - tablet Lenovo + ThinkPad, model ThinkPad X1 Carbon (5. generácia), zariadenia 20HQ, 20HR, 20K3 a 20K4, vyrobených v období od 19. decembra 2016 do 31. októbra 2017, by mohol mať uvoľnenú skrutku, ktorá môže poškodiť batériu prenosného počítača, spôsobiť prehrievanie a potenciálne zapríčiniť vznik požiaru.

ThinkPad X1 Carbon (5. Generácia) – čierny

 think pad 1

ThinkPad X1 Carbon (5. Generácia) – strieborný

think pad 2

Údaje, ktoré identifikujú zasiahnuté produkty na štítku na spodnej strane zariadenia:

(čierny) 

think pad 3

(strieborný) 

think pad 4

Indikovaných bolo 194 dotknutých zariadení dodaných na územie Slovenskej republiky, väčšinou dodaných priamo spoločnosťou konečným zákazníkom, ktorých spoločnosť bude informovať.

Rovnako tak spoločnosť Lenovo poskytla informáciu svojim zákazníkom prostredníctvom vlastnej domény – Newsroom-u http://news.lenovo.com/news-releases/lenovo-statement-on-thinkpad-x1-carbon-recall.htm.

Spoločnosť Lenovo ponúka bezplatný kontrolný program pre všetky prenosné počítače ThinkPad X1 Carbon 5. generácie, ktorých sa problém týka prostredníctvo webu https://support.lenovo.com/sk/sk/solutions/ht504453. Ak sa potvrdí, že sa vášho prenosného počítača problém týka, postupujte podľa pokynov uvedených v časti „Môjho prenosného počítača sa problém týka“.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa môžete obrátiť na spoločnosť Lenovo Services alebo na autorizovaného poskytovateľa záručných služieb. Kontaktné údaje medzinárodných pobočiek podpory pre zvolávanie výrobkov do servisu sú uvedené na adrese https://support.lenovo.com/supportphonelist. Pri kontaktovaní technika technickej podpory treba uviesť, že voláte v súvislosti so zvolávaním prenosných počítačov ThinkPad X1 Carbon 5. generácie do servisu.

Spoločnosť Lenovo sa ospravedlňuje za všetky prípadné nepríjemnosti.