SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaOznámenie spoločnosti IKEA

Oznámenie spoločnosti IKEA

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 7. 11. 2016
Na základe informácie, ktorú Slovenská obchodná inšpekcia dostala od spoločnosti IKEA Bratislava, s. r. o., Ivanská cesta 18, 821 04 Bratislava, v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa uverejňujeme nasledovný oznam:

IKEA preventívne sťahuje z predaja stojku ELVARLI kvôli riziku pádu.

 obr

 Stojka ELVARLI – samotná

 obr

Stojka ELVARLI – použitá v kombinácii

IKEA žiada zákazníkov, ktorí si zakúpili stojku ELVARLI, aby ju odmontovali a priniesli späť do obchodného domu IKEA, kde im budú v plnej výške vrátené peniaze. Stojka je súčasťou otvoreného úložného systému ELVARLI.

Dôvodom stiahnutia z predaja je, že nesprávne vložená matica môže skomplikovať alebo znemožniť vytvorenie dostatočného napätia, ktoré by malo zabezpečiť správne upevnenie stojky medzi podlahou a stropom. Hrozí teda riziko, že policový systém sa uvoľní a spadne.

IKEA nedostala od zákazníkov žiadne sťažnosti ani hlásenia o úrazoch a riziko úrazu celkovo považuje za nízke. Aj keď je riziko nízke, dôsledok akejkoľvek nehody by mohol byť vážny, a preto IKEA prijíma toto preventívne opatrenie a sťahuje stojku z predaja, pričom zákazníkom vráti peniaze v plnej výške.

Stojka sa sťahuje z predaja na nasledujúcich trhoch: Taliansko, Holandsko, Francúzsko, Nórsko, Rakúsko, Belgicko, Španielsko, Portugalsko, Dánsko, Švajčiarsko, Česká republika, Švédsko, Rumunsko, Turecko, Litva, Slovensko, Španielske ostrovy, Grécko a Bulharsko. V žiadnej inej krajine sa tieto výrobky od dotyčného dodávateľa nepredávajú. Pred zistením rizika sa z daného výrobku predalo len približne 3 800 kusov (16 v IKEA Bratislava).

IKEA sa ospravedlňuje za prípadné spôsobené nepríjemnosti, avšak bezpečnosť je pre IKEA prvoradá.

Stojku ELVARLI je možné vrátiť v obchodnom dome IKEA, kde budú zákazníkom vrátené peniaze v plnej výške. Pri vrátení nie je nutné predložiť doklad o kúpe (pokladničný blok). Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk alebo kontaktujte IKEA na tel. č. 02/48 22 61 11.