SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaOznámenie spoločnosti Mars/Wrigley, s. r. o.

Oznámenie spoločnosti Mars/Wrigley, s. r. o.

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 12. 10. 2015
Slovenská obchodná inšpekcia na základe informácie, ktorú dostala od spoločnosti Mars/Wrigley, s. r. o., Michelská 1552/58, Praha v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa uverejňuje nasledovný oznam:

Spoločnosť Mars/Wrigley s poľutovaním informuje spotrebiteľov, že niektoré z cappuccino hrnčekov s M&M's® charaktermi nezodpovedajú vysokým štandardom kvality, ktoré spoločnosť Mars/Wrigley striktne uplatňuje pri všetkých svojich produktoch aj promočných predmetoch.

Vo výnimočných prípadoch mali niektoré hrnčeky tendenciu k popraskaniu pri extrémne rýchlej a výraznej zmene teploty obsahu hrnčeka, napr. pri naplnení vriacou alebo naopak ľadovou vodou.

Z tohto dôvodu bolo rozhodnuté všetky hrnčeky stiahnuť z celej obchodnej siete a informovať spotrebiteľa s ponukou možnosti ich vrátenia a kompenzácie. Hrnčeky sú označené kódom PP1 017519 na spodnej strane.

Dôvodom tohto kroku je niekoľko sťažností od spotrebiteľov v Holandsku. Na slovenskom trhu ani ďalších trhoch, kde boli hrnčeky distribuované (Belgicko, Česko, Slovinsko), sme nedostali žiadnu sťažnosť.

Bezpečnosť spotrebiteľov je pre spoločnosť Mars/Wrigley prvoradým cieľom, preto sme sa rozhodli pristúpiť k tomuto opatreniu. Upozornili sme kontrolný orgán a spolupracujeme na riešení. Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme a dúfame, že spotrebitelia zachovajú značke M&M's® priazeň.

Spotrebitelia sa môžu dohodnúť na vrátení hrnčekov a kompenzácii na spotrebiteľskej linke Mars/Wrigley buď prostredníctvom e-mailu wrigley@teleperformance.cz alebo od pondelka do piatku 8:00 - 17:00 na bezplatnom telefónnom čísle 0800 333 777.

hrnceky_mandm