SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaOznámenie spoločnosti Intel Corporation (UK) Ltd.

Oznámenie spoločnosti Intel Corporation (UK) Ltd.

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 15. 7. 2016

Hodinky „BASIS Peak“ sú automatickým zariadením, ktoré sa nosí na zápästí a ktoré je určené na zaznamenávanie údajov pri cvičení a pri spánku. Výrobky zaznamenávajú tep srdca, spánkové návyky a pohybové aktivity, ako napr. chôdza, beh a bicyklovanie. Výrobky taktiež zobrazujú čas a textové správy.

Výrobky BASIS Peak boli vyrobené spoločnosťou BASIS Science, Inc. a vyrábané zmluvným výrobcom v Číne.

Výrobky BASIS Peak sú opísané bližšie na stránke: http://www.mybasis.com/ a ich technické špecifikácie sú ďalej bližšie opísané na stránke: http://www.mybasis.com/wp-content/uploads/2013/10/Basis_Peak_OneSheet_Digital.pdf

Výrobky BASIS Peak nie sú predávané v Slovenskej republike.

Opis rizika, ktoré hrozí spotrebiteľovi:
Intel Corporation (UK) Ltd. (ďalej len „Oznamovateľ“) informuje spotrebiteľov, že určitý menší počet ľudí ohlásil, že ich hodinky BASIS Peak sa prehrievajú a v niektorých prípadoch spôsobili pod telom zariadenia hodiniek nepohodlie, pľuzgiere alebo popáleniny na zápästí. Ako preventívne opatrenie, oznamovateľ dôrazne odporúča, aby spotrebitelia nenosili hodinky BASIS Peak dovtedy, pokiaľ nebude k dispozícii a nainštalovaný aktualizovaný softvér.

Fotografie výrobku

basis%20peak1

basis%20peak2 

basis%20peak3 

Možnosť vrátenia výrobku a kontaktné údaje:
Zákazníci budú kontaktovaní priamo na ich e-mail, ktorý zadali pri registrácii výrobku. Vyššie uvedené informácie sú k dispozícii aj na stránke www.mybasis.com. Tieto informácie obsahujú aj určité bezpečnostné princípy pre zákazníkov, ktoré majú dodržiavať pri používaní nabíjacieho zariadenia.

Tí zákazníci, ktorí chcú vrátiť výrobok z akéhokoľvek dôvodu, tak môžu urobiť a dostanú späť náhradu celej kúpnej ceny.