SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaOznámenie spoločnosti IKEA

Oznámenie spoločnosti IKEA

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 15. 1. 2016

 

Slovenská obchodná inšpekcia, v záujme ochrany spotrebiteľa, na základe oznámenia spoločnosti IKEA uverejňuje oznam o sťahovaní výrobku – Paličky na bubnovanie LATTJO a štrbinový bubon LATTJO, art.nr. 103-102-57, 503-102-60.

IKEA dostala hlásenie, že gumená hlavica sa môže z paličiek uvoľniť alebo ľahko odkrútiť. Uvoľnená gumená hlavica môže lákať menšie deti a v najhoršom prípade môže dôjsť k uduseniu.

IKEA žiada zákazníkov, ktorí vlastnia paličky na bubnovanie LATTJO alebo štrbinový bubon LATTJO, aby ich nedávali deťom na hranie a vrátili ich do obchodného domu IKEA, kde im budú vrátené peniaze v plnej výške.

 

Príloha: text tlačovej správy


Range & Supply/IKEA of Sweden AB                                                       2016-01-05
Information

 

IKEA sťahuje z predaja paličky na bubnovanie LATTJO a štrbinový bubon LATTJO kvôli riziku udusenia

 ikea_palicky1

 ikea_palicky2

IKEA naliehavo žiada zákazníkov, ktorí vlastnia paličky na bubnovanie LATTJO alebo štrbinový bubon LATTJO, aby svojim deťom okamžite zabránili hrať sa s týmito výrobkami a vrátili ich do obchodného domu IKEA, kde im budú v plnej výške vrátené peniaze.

Ide o preventívne stiahnutie daných výrobkov z predaja kvôli 6 správam, ktoré IKEA dostala od zamestnancov obchodného domu, a to že gumená hlavica sa môže z paličiek uvoľniť alebo sa môže dať odkrútiť. Uvoľnená gumená hlavica môže lákať menšie deti a v najhoršom prípade môže dôjsť k uduseniu. Žiadne takéto prípady neboli nahlásené.

Dané výrobky sú testované a schvaľované na základe bezpečnostných noriem platných pre hračky. Počas nášho ďalšieho skúmania sme však objavili riziká, ktoré v týchto normách nie sú obsiahnuté. Napriek tomu, že všetky testy prebehli v poriadku, preventívne sťahujeme z predaja paličky na bubnovanie LATTJO a štrbinový bubon LATTJO, aby sme zabránili riziku akejkoľvek nehody.

Paličky na bubnovanie LATTJO a štrbinový bubon LATTJO sa na všetkých trhoch IKEA predávajú od 1. novembra 2015.

Pre vrátenie peňazí v plnej výške nevyžadujeme doklad o kúpe (pokladničný blok). Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk   alebo nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle nášho Kontaktného centra 02/48 22 61 11.

Ospravedlňujeme sa za akékoľvek prípadné nepríjemnosti.