SOI Nebezpečné výrobkyUpozorneniaDôležité upozornenie - oznámenie spoločnosti IKEA, s. r. o., Bratislava

Dôležité upozornenie - oznámenie spoločnosti IKEA, s. r. o., Bratislava

Kategória: Nebezpečný výrobok - Upozornenia
Dátum: 1. 3. 2012

SOI na základe informácie spoločnosti IKEA Bratislava, s. r. o., Ivanská cesta 18, 821 04 Bratislava upozorňuje:

IKEA vymieňa niektoré druhy
drôtených roštov do rúr

 

rost1_ikea 

IKEA žiada svojich zákazníkov, ktorí vlastnia rúru DÅTID, NUTID alebo FRAMTID s dátumom výroby 1134 – 1150 (RRTT), aby kontaktovali pracovníkov autorizovaného servisu na tel. čísle 02/5010 2658, ktorí im potom drôtený rošt/rošty z rúry bezplatne vymenia.

Drôtený rošt/rošty, ktoré sú súčasťou týchto rúr, nie sú dostatočne široké a môžu počas pečenia spadnúť a spôsobiť tak popáleniny. IKEA nezaznamenala žiaden oznam o úraze, no napriek tomu sa z preventívnych dôvodov rozhodla vyzvať zákazníkov k vráteniu roštov, keďže to, aby boli ich výrobky bezpečné, je pre nich vždy na prvom mieste. Plechy na pečenie z týchto rúr sú v poriadku a teda spomínanej výmene nepodliehajú.

Výmena roštov sa týka len rúr s dátumom výroby 1134 – 1150 (RRTT) a to len určitých čísiel výrobkov. Dátum výroby a číslo výrobku možno nájsť po otvorení dvierok na štítku v prednej časti rúry.

 rost2_ikea  rost3_ikea

IKEA prosí zákazníkov, aby si skontrolovali dátum výroby a číslo výrobku svojej rúry (pozri tabuľku dole).

rost4_ikea 

Ak je dátum výroby v intervale 1134 – 1150 (rok/týždeň) a číslo výrobku sa nachádza v hore uvedenej tabuľke, prosí zákazníkov, aby prestali rošt/rošty používať a kontaktovali pracovníkov autorizovaného servisu na tel. čísle 02/5010 2658, ktorí im drôtený rošt/rošty bezplatne vymenia.

Táto výmena sa netýka žiadnych ďalších rúr alebo roštov.