SK Oficiálna stránka
Textová verzia

Na základe overenia výrobku vykonanými skúškami, SOI oznamuje, že na trhu SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia a je výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovný výrobok:

Vianočný svietiaci reťazec TWINKLE LIGHTS 100

Pôvod: neznámy

Popis: Svietiaci reťazec určený do interiéru

Identifikácia výrobku:

Na výrobku nie je trvalé označenie modelu, typu výrobku, obchodné meno, údaje o výrobcovi, dovozcovi, prípadne o zodpovednej osobe za výrobok, na zástrčke je vylisované označenie  2,5 A, 250 V, výrobok pozostával zo zástrčky, blikacieho zariadenia na menenie farebných efektov (spolu 8 možností – na zariadení je vylisované 1. COMBINATION, 2. IN WAWES, 3. SEQUENTIAL, 4.SLO-SLO, 5. CHASING /FLASH, 6. SLOW FADE, 7. TWINKLE/FLASH, 8. STEADY ON), farebných žiaroviek. Výrobok je zabalený v kartónovom obale modrej farby. Na obale na prednej a vrchnej strane sa nachádza označenie TWINLE LIGHTS, na bočných stranách je uvedené TWINKLE LIGHTS 100. Na zadnej strane obalu je uvedený návod v českom jazyku s bezpečnostnými upozorneniami tiež v českom jazyku a údaje 220-240 V, ITEM: 885100F.

Druh nebezpečnosti: Potenciálne nebezpečenstvo elektrického šoku.

Príčiny nebezpečnosti:

blikacie zariadenie nevyhovuje skúške úderom, nedostatočný prierez vodičov, nedostatočná dĺžka prívodu.

Opatrenia na ochranu trhu:

SOI uložila kontrolovanej osobe zákaz predaja uvedených výrobkov. Súčasne jej bol uložený záväzný pokyn oznámiť nebezpečnosť výrobkov spotrebiteľom a stiahnuť ich z obehu. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku právo na vrátenie kúpnej ceny.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

twinkle%20lights%20100-1 

twinkle%20lights100-2 

twinkle%20lights100-3

Opravte chyby a skúste odoslať znova.

Boli tieto informácie pre vás užitočné?