SK Oficiálna stránka
Textová verzia

Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR bol v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia, a je preto výrobkom nebezpečným. Ide o výrobok:

Kancelárske kreslo KAITOS 2501

Pôvod:
Poľsko

Identifikácia výrobku:
Kancelárske kreslo čiernej farby s polohovateľnými opierkami rúk a sedáku v textilnom prevedení a s podhlavníkom potiahnutým čiernou koženkou. Kostra kresla je chrómová v kombinácii s čiernym plastom. Súčasťou balenia je návod na použitie.

Druh nebezpečnosti:
Riziko pádu a poranenia hlavy, trupu, horných a dolných končatín

Príčiny nebezpečnosti:
V dôsledku nedostatočnej mechanickej stability, pevnosti a trvanlivosti môže dôjsť počas používania k prevráteniu stoličky, k deformácii piestu v mieste spoja s kovovou konštrukciou sedadla, resp. k prasknutiu hlavy piestu, čoho následkom môže byť poranenie hlavy, trupu, dolných a horných končatín spotrebiteľa.

Opatrenia na ochranu trhu:
Slovenská obchodná inšpekcia umožnila kontrolovanej osobe prijať nápravné opatrenia, ktorými sa kontrolovaná osoba zaviazala k nesprístupňovaniu nebezpečného výrobku na trhu, k jeho stiahnutiu z trhu, ako aj k informovaniu spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny, opravu výrobku v primeranom čase, ak možno zaistiť bezpečnosť opraveného výrobku alebo na výmenu výrobku za bezpečný výrobok rovnakého typu a aspoň rovnakej hodnoty a kvality na základe výslovného súhlasu spotrebiteľa.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

kancelárske kreslo kaitos 2501 c 

kancelárske kreslo kaitos 2501 c 

 

Opravte chyby a skúste odoslať znova.

Boli tieto informácie pre vás užitočné?