SOI Nebezpečné výrobkyNárodný trh SRBábika ANITA COLLECTOR - PINK IT´S A GIRL

Bábika ANITA COLLECTOR - PINK IT´S A GIRL

Kategória: Nebezpečný výrobok - Národný trh SR
Dátum: 25. 10. 2019
Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným. Ide o nasledovnú hračku:

Bábika ANITA COLLECTOR – PINK IT´S A GIRL

Pôvod:

Vyrobené v Číne.

Popis:

Plastová bábika oblečená do farebného textilného topu a bielo – ružovej sukne. Bábika má obuté modré plastové topánky a ako doplnky má náušnice striebornej farby a náramok zlatej farby. Výrobok sa predáva zabalený v priesvitnom plastovom sáčku. Na obale je uvedené označenie CE a označenie NO: DX11. Na papierovej etikete, prilepenej na obale, je uvedené číselné označenie N: 158386 a čiarový kód: 8 584156 158386.

Druh nebezpečnosti:

chemické riziko - riziko poškodenia zdravia.

Príčina nebezpečnosti:

V plastovom materiáli, z ktorého je zhotovená hlava bábiky, bol zistený nadlimitný obsah ftalátov.

Opatrenia na ochranu trhu:

V čase šetrenia sa predmetný nebezpečný výrobok nenachádzal v ponuke pre spotrebiteľa. SOI kontrolovanej osobe uložila povinnosť informovať spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku a možnosti jeho vrátenia. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny. Prípad je ďalej v šetrení až k hospodárskemu subjektu, ktorý je zodpovedný za uvedenie nebezpečného výrobku na trh SR.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali používať.

nv_babika_anita_collector1

nv_babika_anita_collector2